Zwycięstwo Granicy na koniec rundy

7 bramek obejrzeli kibice, którzy w niedzielne popołudnie zjawili się na spotkaniu Granicy Terespol z Kujawiakiem Stanin. Granica po emocjonującej końcówce spotkania, pokonała rywala ze Stanina 4:3.

Mecz rozpoczął się po myśli Granicy Terespol, która już w pierwszej minucie po strzale Mateusza Sawickiego prowadziła 1:0. Granica kontrolowała przebieg spotkania, jednak to goście coraz śmielej atakowali bramkę gospodarzy. Kiedy wydawało się, że Granica zejdzie do szatni z prowadzeniem, zawodnicy ze Stania przeprowadzili skuteczną akcję. W polu karnym znalazł się Michał Skwarek, który sprytnym strzałem z narożnika pola karnego pokonał Patryka Tryczyka.

Druga część spotkania podobnie jak pierwsza rozpoczęła się od bramki Granicy. Łukasz Trochimiuk z najbliższej odległości pokonał Bartosza Żmudzińskiego i na ponownym prowadzeniu znaleźli się zawodnicy Granicy. Kolejne minuty to coraz wyraźniejsza przewaga gospodarzy, którzy w 79 minucie wywalczyli rzut karny. Pewnym wykonawcą jedenastki okazał się Bartłomiej Leszczyński.

Bramka z rzutu karnego Bartłomieja Leszczyńskiego w 79 minucie spotkania.

Zawodnicy Granicy poszli za ciosem i po kolejnych 4 minutach prowadzili już 4:1. Mateusz Sawicki zakończył kontratak gospodarzy mijając bramkarza i kierując piłkę do pustej bramki. Kiedy wydawało się, że losy spotkania są już przesądzone do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy ze Stanina. W 87 minucie ponownie w polu karnym znalazł się zdobywca pierwszej bramki Michał Skwarek i mierzonym uderzeniem pokonał bramkarza Granicy. Piłkarze ze Stanina poszli za ciosem i po kolejnym trzech minutach zdobyli bramkę na 4:3. Zdobywcą bramki okazał się Daniel Osiak.

Kontaktowa bramka spowodowała, że ostatnie minuty spotkania w Terespolu były niezwykle emocjonujące. Goście za wszelką cenę próbowali doprowadzić do remisu i jedna z takich prób mogła zakończyć się powodzeniem. Jednak uderzenie zawodnika ze Stanina w zamieszaniu w polu karnym, minęła bramkę Granicy. Chwilę po tym uderzeniu sędzia zakończył spotkanie i kolejne 3 punkty Granicy stały się faktem.

Granica dzięki temu zwycięstwu przesunęła się na 11 miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem 13 punktów. Przed zawodnikami Granicy długa przerwa zimowa i oczekiwanie na rozpoczęcie rundy rewanżowej.