Zrzutka w Neplach

Dołącz do grupy na Telegramie

Do Gminy Terespol zawitał crowdfunding, po polsku nazywany finansowaniem społecznościowym. Crowdfunding jest formą finansowania różnego rodzaju projektów przez społeczność osób skupionych wokół nich.

Przedsięwzięcie finansowane jest z drobnych wpłat osób je popierających. Najczęściej jednostki bądź grupy osób przedstawiają swoje pomysły na łamach wyspecjalizowanych serwisów internetowych, które umożliwiają również przekazywanie im datków pieniężnych. Ważnym elementem crowdfundingu jest obowiązek zwrotu wpłaconych pieniędzy w przypadku niezrealizowania założonego celu zbiórki w wyznaczonym czasie.

Mieszkaniec Nepli Paweł Reducha w ten sposób zbiera środki na rozbudowę swojej prywatnej stacji meteorologicznej pn. ,,Mrozowisko Neple”. Mrozowisko funkcjonuje już 4 lata, jak do tej pory Pan Paweł wykonywał pomiary temperatury minimalnej we wsi Neple w sposób manualny na wysokości 2 metrów oraz przy gruncie. Organizator zbiórki postawił sobie ambitny cel zgromadzenia dwóch tysięcy złotych. 

Zgodnie z zasadami crowdfundingu na swoim profilu przedstawił szczegółowy plan wydatkowania zebranych środków. Pan Paweł planuje zwiększyć liczbę składników pogody, które obserwuje. Do stanu temperatury, dzięki pomocy internautów mają dołączyć: siła i kierunek wiatru, poziom opadów, wilgotność, indeks UV i ciśnienie atmosferyczne. Dzięki terminalowi, który również chce zakupić meteorolog-amator wyniki pomiarów będzie można na bieżąco śledzić w Internecie, jednak aby było to możliwe niezbędny jest zestaw fotowoltaiczny. Kolejnym marzeniem meteorologa-amatora jest założenie kamery internetowej i udostępnienie transmisji on-line ze wskazań aparatury pomiarowej.

Każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do tego ciekawego projektu, dzięki któremu dowiemy się więcej o klimacie Nepli i całej Gminy Terespol pod niżej podanym adresem.

Aby wspomóc projekt wystarczy wejść pod podany link: https://zrzutka.pl/536xkw

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply