Zbiórka na budowę pomnika św. Królowej Jadwigi

Dołącz do grupy na Telegramie

Zespół Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu organizuje zbiórkę środków na budowę pomnika patrona szkoły św. Królowej Jadwigi. Okazją do zbiórki jest 25-lecie wyniesienia królowej Jadwigi na ołtarze.

Każdy z mieszkańców oraz absolwentów szkoły może dołączyć się do zbiórki, przelewając dowolną kwotę pieniędzy na numer konta:

  • 16 8025 0007 0090 1147 2000 0010
  • Tytuł przelewu: KRÓLOWA JADWIGA

Poniżej listy dotyczący zbiórki wystosowany przez Samorząd Uczniowski, Rada Rodziców oraz Dyrektor Szkoły:

Szanowni Państwo!


Zwracamy się do Państwa z uprzejmą prośbą o wsparcie w realizacji szczytnego celu, jakim jest wybudowanie pomnika św. Królowej Jadwigi. Jesteśmy przekonani, że inicjatywa ta zwizualizuje wartości, którym przyświeca patronka naszej szkoły – wiedzę, mądrość, dobroczynność, poświęcenie, miłość, patriotyzm, europejskość. Pragniemy też w ten sposób uczcić 25-lecie wyniesienia królowej Jadwigi na ołtarze. Uważamy, że przekazywanie tych trwałych i niezmiennych idei jest szczególnie ważne dla społeczności szkolnej w obecnych czasach związanych z niestabilną sytuacją. Pragniemy dać naszym wychowankom drogowskaz, według którego będą zmierzać przez życie. Planujemy zorganizowanie uroczystości związanej z odsłonięciem pomnika 8 czerwca 2022 r. Wierzymy, że pomnik królowej na terenie naszej szkoły stanie się powodem dumy nie tylko społeczności szkoły, ale także całego miasta.
Bardzo prosimy Państwa o wsparcie finansowe przedsięwzięcia wybudowania pomnika św. Królowej Jadwigi. Przedsięwzięcie to stanie się tym samym naszą wspólną inicjatywą. W jej realizację wkładamy własne siły i środki, lecz nasze możliwości są ograniczone. Gorąco liczymy na Państwa życzliwość, wierząc, że dla Państwa będzie to nie tylko wspaniała promocja i reklama, lecz także szlachetne wsparcie kształtowania przekonań pokoleń.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply