Zakończenie projektu Rewitalizacji Konowicy

Dołącz do grupy na Telegramie
SONY DSC

Od 24 lipca mieszkańcy miasta Terespol mogą już korzystać z terenu przy stadionie miejskim rewitalizowanego w ramach projektu „Rewitalizacją Konowicy”.

Inwestycja realizowana była w ramach projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu”, dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Pozostało jeszcze sfinalizowanie budowy monitoringu oraz dostarczenie do budynku MOK-u na stadionie wyposażenia. Obecnie wartość inwestycji opiewa na kwotę ponad 8 mln zł, z czego dofinansowanie z UE to ponad 6,2 mln zł. W ramach projektu wybudowane zostały drogi dojazdowe, ciągi pieszo rowerowe i parkingi wraz z infrastrukturą towarzyszącą i siłowniami na świeżym powietrzu, całość terenu została oświetlona i budowany jest monitoring. Odmulone zostały zbiorniki wodne, wybudowany został pomost, most i punk widokowy, który będzie mógł być wykorzystywany, jako amfiteatr. Powstał plac zabaw, skatepark i workout- miejsce do ćwiczeń siłowych. Odnowiony został kort tenisowy i wymienione ogrodzenie na stadionie.

Oficjalne otwarcie parku nastąpi na pikniku z udziałem 18 Dywizji Zmechanizowanej, Artylerii Czarnoprochowej z całego kraju czy zespołów muzycznych odbędzie się 12 września. Szczegóły zostaną podane niebawem.

Tekst: Urząd Miasta Terespol

Poprzednie galerie zdjęć:

Poniżej galeria zdjęć z dnia otwarcia:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply