Z przerobionym numerem VIN i cofniętym licznikiem do odprawy granicznej

Dołącz do grupy na Telegramie
Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zabezpieczyli pojazd ciężarowy marki DAF. Jak ustalili funkcjonariusze, ciężarówka obok przerobionych oznaczeń identyfikacyjnych miała również znacznie cofnięte wskazanie drogomierza.

22 lipca br., przez drogowe przejście graniczne w Kukurykach z Polski na Białoruś, próbował wyjechać ciągnikiem siodłowym marki DAF, 59 – letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG ujawnili w pojeździe ingerencję w polu numerycznym VIN. Na tym nie koniec, okazało się, iż kontrolowany pojazd miał również zaniżony przebieg o ponad 180 tys. kilometrów.

Kierowca został zatrzymany, zaś DAF o szacunkowej wartości 45 tys. zł (rok produkcji 2008) został zabezpieczony na służbowym parkingu. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze. Zatrzymany kierowca został przekazany do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji.

W tym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy o łącznej wartości prawie 7 mln zł.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply