Wypełnijmy serce dla Gabrysi

Dołącz do grupy na Telegramie
Urząd Miasta Terespol

Serce „na plastikowe nakrętki” ustawione obok Urzędu Miasta Terespol zostało opróżnione. Napełnianie trwało bardzo krótko. Mieszkańcy naszego miasta chętnie oddają nakrętki i tym samym wspierają potrzebujących z miasta Terespol.

Nakrętki z napełnionego serca zostały przekazane Antosiowi. Antoś ma 12 lat, jest wesołym dzieckiem, urodził się jako wcześniak z wagą 900g. Zdiagnozowano u niego mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe. Antoś potrzebuje długotrwałej, systematycznej rehabilitacji, która jest bardzo kosztowna.

Urząd Miasta Terespol

Kolejne zebrane nakrętki zostaną przekazane Gabrysi. Gabrysia urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną stwardnienie guzowate. Jest to choroba postępująca bez możliwości leczenia. Ma liczne guzy w obu półkulach mózgu, guz w oku i w nerce. Współistniejąca padaczka jest lekooporna. Miesięczna rehabilitacja to stałe zajęcia u logopedy, pedagoga, psychologa, terapia czaszkowo- krzyżowa i rehabilitacja ruchowa. Stale uczestniczy w zajęciach z integracji sensorycznej i wczesnym wspomaganiu rozwoju. Do codziennego funkcjonowania potrzebuje wielu specjalistycznych sprzętów.

źródło: Urząd Miasta Terespol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply