Współpraca ALO w Terespolu z Izbą Administracji Skarbowej w Lublinie

Dołącz do grupy na Telegramie
goniecterespolski.blogspot.pl

W dniu 19.07.2021r. w Izbie Administracji Skarbowej w Lublinie odbyło się spotkanie w którym uczestniczyli: Dyrektor  KAS w Lublinie dr Artur Krukowski , Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk, Sekretarz Miasta Terespol Józef Paderewski oraz Dyrektor Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu Agnieszka Kulicka. 

Celem spotkania było nawiązanie współpracy ALO w Terespolu z Izbą Administracji Skarbowej w Lublinie. Rozmowy toczyły się pod kątem możliwości utworzenia klasy celno- skarbowej i objęcia jej patronatem  KAS w Lublinie.

Najważniejszym celem współpracy będzie edukacja w zakresie prawa przepisów prawa podatkowego i celnego. To także duża szansa na wykształcenie dobrze przygotowanych wartościowych kandydatów do pracy i służby w szeregach Izby Administracji Skarbowej.

W ramach nauki na kierunku celno- skarbowym uczniowie poznają rolę i zadania Krajowej Administracji Skarbowej oraz wchodzącej w jej skład  Służby Celno- Skarbowej.  Zależy nam aby zakres programu obejmował przepisy regulujące funkcjonowanie KAS, ceremoniał KAS, zajęcia z samoobrony i musztrę, oraz kulturę organizacji i etykę zawodową.

Liczymy na utworzenie klasy celno-skarbowej objętej patronatem IAS w Lublinie od roku szkolnego 2022/2023.

Urząd Miasta Terespol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply