Wiem, czym oddycham. Sprawdź jakość powietrza w regionie

Dołącz do grupy na Telegramie

Firma Aviva prowadzi już drugą edycję akcji „Wiem, czym oddycham” mającą na celu uświadomienie społeczeństwu wpływu zanieczyszczonego powietrza na nasze zdrowie.

Aviva na podstawie zgłoszonych lokalizacji przez lokalną społeczność organizuje konkurs. Spośród wszystkich lokalizacji, które otrzymają najwięcej głosów, montowane są czujniki powietrza, których pomiary możemy obserwować na specjalnie przygotowanej mapie.

W dwóch edycjach akcji Aviva ufundowała 400 czujników powietrza. Jeden z nich został zlokalizowany w Gminie Terespol w miejscowości Kobylany przy ulicy Warszawskiej 35.

To niewielkie i proste w montażu urządzenie o wymiarach 8×16 cm. Poprzez zamontowane w nim czujniki, urządzenie zbiera, przetwarza i interpretuje dane w czasie rzeczywistym. W oparciu o te dane na mapie online oznaczane są m. in. informacje o jakości powietrza w miejscu czujnika.

https://wiemczymoddycham.pl/o-akcji/

Aktualny stan powietrza rejestrowany przez czujnik w Kobylanach


Aby samemu sprawdzić jakość powietrza spośród wszystkich dostępnych czujników, wystarczy wejść na stronę wiemczymoddycham.pl/mapa/ i w wyszukiwarce wpisać odpowiednią lokalizację.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply