W Terespolu powstanie obóz szkolno-treningowy „Combat Alert”

Dołącz do grupy na Telegramie

W piątek 11 czerwca 2021 roku na posiedzeniu Komisji Finansów, Spraw Gospodarczych i Publicznych Rady Miasta Terespol radni wstępnie wyrazili zgodę na sprzedaż z bonifikatą około 2 hektarów ziemi przy ulicy Aleja Marzeń dla Fundacji na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” z przeznaczeniem na obóz szkolno-treningowy.

Fundacja na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju „Combat Alert” jest wyspecjalizowanym podmiotem pozarządowym, który posiada podpisaną dwustronną umowę pro obronną z Ministrem Obrony Narodowej. Nadzór nad działalnością fundacji sprawuje Minister Obrony Narodowej.

Po otrzymaniu terenu fundacja wybuduje pełną infrastrukturę Ośrodka Szkolno-Treningowego na Rzecz Obronności i Bezpieczeństwa Kraju, który będzie przeznaczony na szkolenie młodzieży klas mundurowych z Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Terespolu. W ramach projektu fundacja wybuduje budynki socjalne, strzelnicę, tory przeszkód w tym tor napalmowy, budynki treningowe do ćwiczeń strzelania w zabudowaniach.

źródło: Urząd Miasta Terespol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply