W organizmie miał 1,4 promila, jazdę zakończył na drzewie

Dołącz do grupy na Telegramie
http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Ponad 1,4 promila alkoholu miał w organizmie 43-letni mieszkaniec gm. Terespol, który jazdę zakończył uderzając w przydrożne drzewo i ogrodzenie. Do zdarzenia doszło wczoraj rano w miejscowości Małaszewicze. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia. Kierowanie w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj około godz. 8.20 dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego marki Audi. Do zdarzenia doszło na ul. Polnej w miejscowości Małaszewicze. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol policji. Funkcjonariusze ustalili wstępnie, że kierujący audi, 43-letni mieszkaniec gm. Terespol, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Po tym auto uderzyło w drzewo i  ogrodzenie. W wyniku zdarzenia mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości potwierdziło, że 43-latek jest nietrzeźwy. Urządzenie wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie.  Od mężczyzny zabezpieczona została również krew do badań.

Policjanci ustalają okoliczności tego zdarzenia. Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 2 oraz wysoką grzywnę.

źródło: http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply