W Małaszewiczach odprawiono kontener ze sprzętem ochrony indywidualnej

Dołącz do grupy na Telegramie
www.lubelskie.kas.gov.pl

9 maja br. funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Małaszewiczach odprawili 36 tys. sztuk kombinezonów ochronnych oraz ochraniaczy na buty, nieodzownych w czasie pandemii. Towar przyjechał do Polski transportem kolejowym z Chin.

W kontenerze, który przyjechał z Chin tzw. Nowym Jedwabnym Szlakiem, wiodącym przez Małaszewicze, znajdowało się 18 tys. kombinezonów ochronnych i 18 tys. ochraniaczy na buty. W sumie to ponad 6,6 ton ładunku, który musieli skontrolować funkcjonariusze celno-skarbowi zanim towar legalnie mógł wjechać do Polski.  

www.lubelskie.kas.gov.pl

Przesyłki tego typu traktowane są przez KAS priorytetowo, niemniej musimy mieć pewność, że towar jest bezpieczny, posiada odpowiednie certyfikaty i zgodny jest z dokumentacją przedstawioną do kontroli granicznej. 

Dostawa kombinezonów i ochraniaczy realizowana była na rzecz Marszałka Województwa Lubelskiego, z przeznaczeniem dla Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego – Samodzielny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie oraz Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego z siedzibą w Chełmie.

źródło: www.lubelskie.kas.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply