Urząd Miasta Terespol pomoże przedsiębiorcom

Dołącz do grupy na Telegramie

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą na terenie Miasta Terespol, których obecna sytuacja w sposób szczególny dotknęła mogą od miasta uzyskać ulgi w spłacie zobowiązań miasta.

W związku z rozprzestrzenianiem się COVID 19 Burmistrz Miasta Terespol Jacek Danieluk deklaruje pomoc osobom i firmom prowadzącym działalność na terenie Miasta Terespol, którym obecna sytuacja spowodowała istotne pogorszenie kondycji finansowej.

Obecnie obowiązujące przepisy pozwalają samorządowi na odroczenie terminu lub rozłożenie na raty płatności czynszów przedsiębiorcom wynajmującym lokale i nieruchomości od Gminy Miasto Terespol. Przedsiębiorcy mają również możliwość składania wniosków o ulgi w spłacie podatku od nieruchomości w oparciu o przepisy ustawy Ordynacji Podatkowej, w ramach których mogą odroczyć termin płatności lub rozłożyć na raty należne zobowiązania podatkowe.

Złożone wnioski o ulgi będą rozpatrywane indywidualnie gdzie podstawowym kryterium będzie wpływ obecnej sytuacji na zmniejszenie przychodów przedsiębiorcy w okresie objętym kwarantanną. 

źródło: terespol.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply