Terespolanin zatrzymany za posiadanie amfetaminy

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Za posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowej odpowie 21-letni mieszkaniec Terespola. W miejscu jego zamieszkania policjanci ujawnili narkotyki, które wystarczyłyby do sporządzenia ponad 200 porcji dilerskich. 21-latek usłyszał też zarzut udzielania narkotyków. Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek policjanci Wydziału Kryminalnego terespolskiego komisariatu weszli do jednego z mieszkań na terenie miasta. Z ich informacji wynikało, że mieszkający tam 21-latek może posiadać znaczne ilości narkotyków. Na miejscu funkcjonariusze potwierdzili te informacje. W pokoju zajmowanym przez młodzieńca ujawnili woreczek foliowy z zawartością brył żółtej substancji. W działaniach tych wspierał policjantów funkcjonariusz Straży Granicznej w Terespolu z psem służbowym przeszkolonym do wykrywania narkotyków.

Po przeprowadzeniu wstępnego badania policjanci potwierdzili, że ujawniony proszek to amfetamina. Zabezpieczona ilość wystarczyłaby do sporządzenia ponad 200 porcji dilerskich tych narkotyków.

Nielegalne środki zostały zabezpieczone, natomiast 21-latek zatrzymany został do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili również, że mężczyzna podejrzany jest o udzielanie narkotyków. Wczoraj Sąd Rejonowy w Białej Podlaskiej na wniosek Policji i Prokuratury zastosował wobec 21-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply