Terespol. Z fałszywym „prawkiem” do odprawy granicznej

Dołącz do grupy na Telegramie
Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali dwóch obywateli Rosji, którzy przedstawili podczas kontroli granicznej fałszywe prawa jazdy. Od początku roku ujawniliśmy już prawie 100 fałszywych praw jazdy.

W poniedziałek (26 lipca br.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Terespolu, na kierunku wyjazdowym z kraju, do odprawy granicznej stawił się 45-letni obywatel Rosji. Kierowca forda, podczas prowadzonej kontroli, posłużył się prawem jazdy, które w ocenie funkcjonariusza SG różniło się od oryginału.

Szczegółowe badania dokumentu potwierdziły podejrzenia mundurowego. Prawo jazdy okazało się być fałszywe. Jeszcze tego samego dnia, również na tym przejściu granicznym, próbował wyjechać z Polski 41-letni obywatel Rosji. Podróżujący lexusem mężczyzna, również posłużył się podczas kontroli granicznej prawem jazdy, które okazało się być fałszywe. Obaj „kierowcy” zostali  zatrzymani a w ich sprawach wszczęto postępowania przygotowawcze, dotyczące posługiwania się fałszywym dokumentem (art. 270 par. 1 kk.).

Nadbużański Oddział Straży Granicznej

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply