Terespol otrzymał środki z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Dołącz do grupy na Telegramie

Miasto Terespol otrzymało pomoc finansową w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na łączną kwotę 1,9 mln zł (na liście rankingowej poz. 90 i 91.)

Kolejna pomoc państwa podczas pandemii covid-19 spowoduje, że będziemy mogli wybudować na wielu ulicach kanalizację deszczową, jak też dokonamy modernizacji budynku przy ul. Wojska Polskiego 88, gdzie obecnie znajduje się m. in. Liceum Akademickie. Budynek jest współwłasnością miasta i powiatu. Poza miastem Terespol z powiatu bialskiego środki na inwestycje otrzymały gminy: Janów Podlaski, Sławatycze, Kodeń, Sosnówka, Piszczac i Konstantynów. Warto zaznaczyć, że do dnia dzisiejszego dzięki pomocy Rządu RP otrzymaliśmy środki na kanalizację, budowę wielorodzinnego bloku komunalnego, kanalizację deszczową czy modernizację budynku, na łączną kwotę 9.091.535 zł.

Współpraca z władzami RP, Panem Premierem Jackiem Sasinem, Parlamentarzystami wybranymi z ziemi bialskiej, Senatorem RP Grzegorzem Biereckim, Posłem na Sejm RP Dariuszem Stefaniukiem, Marszałkiem Województwa Lubelskiego Jarosławem Stawiarskim, Wojewodą Lubelskim Lechem Sprawką, czy Wicewojewodą Lubelskim Robertem Gmitruczukiem powodują,  że nie tylko Terespol, ale również cała Polska w tym Wschodnia dynamicznie się rozwijają.

źródło: Urząd Miasta Terespol

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply