Teatr Maska wystąpił w parku miejskim

Dołącz do grupy na Telegramie
dav

W środę 28 lipca w parku miejskim dzieci miały, po raz drugi w te wakacje, okazję obejrzeć spektakl wystawiony przez Teatr MASKA z Krakowa.

Tym razem aktorzy odegrali przedstawienie pt. ,,Legenda o Wandzie co charakter miała i za mąż wyjść nie chciała” wraz z animacjami pt: ,,Tropem rycerskiej przygody”.

Aktorzy krakowskiego teatru zabrali swoich widzów do średniowiecza, kiedy to żyli dzielni rycerze i piękne księżniczki. Niektóre były tak odważne, że ryzykowały własne życie odrzucając konieczność zamążpójścia za księcia, który zrobił na nich złe wrażenie.

Takim przykładem odważnej i upartej damy była legendarna Wanda – córka króla Kraka (być może założyciela Krakowa), którego po śmierci zastąpiła na tronie. Była młoda i piękna, słynęła z mądrych i sprawiedliwych rządów. Wieści o jej urodzie i mądrości rozeszły się po całym świecie. Dotarły także do niemieckiego księcia Rydygiera, który ogłosił, że jeżeli Wanda nie przyjmie jego ręki, on napadnie na Kraków. Księżniczka odrzuciła jego „zaloty”, jednak nie chciała też narażać miasta i swoich poddanych na niebezpieczeństwo. Co zatem zrobiła Wanda w interpretacji Teatru MASKA? Wie tylko ten, kto uczestniczył na spektaklu 🙂

Sztuka bardzo podobała się dzieciom, zawłaszcza dlatego, że mogły w nim żywo uczestniczyć, jednocześnie otrzymując wiele cennych życiowych mądrości i zdobywając wiedzę o minionej epoce średniowiecza.

Także animacje przygotowane przez aktorów teatru Maska sprawiły dzieciom wiele radości. Bardzo chętnie brały udział we wszystkich wesołych zabawach i w konkursach.

To kolejne lipcowe teatralne popołudnie (poprzednie odbyło się 14 lipca) okazało się niezwykle udane i mimo panujących upałów bardzo energetyczne i wyjątkowo radosne za sprawą naszych małych mieszkańców, którzy licznie przybyli do parku miejskiego, aby spotkać się z prawdziwymi aktorami i wziąć udział w spektaklu teatralnym.

Biorąc pod uwagę duże zainteresowanie dzieci i rodziców ośrodek kultury zaplanował kolejne spotkania teatralne w parku miejskim: 11 sierpnia i 28 sierpnia.

1 Komentarz

  1. znowu spóźniona informacja o imprezie która już się odbyła – gdzie refleks informatora – kury macać

Leave a Reply