Straż Graniczna z Terespola zatrzymała papierosy za milion złotych

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej oraz lubelskiej Krajowej Administracji Skarbowej nie dopuścili do nielegalnego wwozu na teren Unii Europejskiej 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad miliona złotych.

31 lipca br., funkcjonariusze NOSG z Placówki w Terespolu wspólnie z funkcjonariuszami lubelskiej KAS, po podjętym pościgu, ujawnili w m. Dobryń Duży w pow. bialskim, porzucony samochód ciężarowy. Wokół naczepy tira funkcjonariusze odnaleźli pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy. Kierowca tego zestawu ciężarowego, chcąc dokonać przemytu papierosów z terytorium Białorusi do Polski, po odprawie granicznej, nie przystąpił już do kontroli przestrzeni ładunkowej zestawu, tylko oddalił się z miejsca prowadzonych odpraw towarowych na terminalu w Koroszczynie. Po krótkim pościgu ciężarówka została jednak zatrzymana a nielegalny towar zabezpieczono.

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

W toku prowadzonych działań do sprawy zatrzymano dwóch obywateli Polski (w wieku 41 i 31 l.). Zatrzymani kierowcy odpowiedzą teraz za nielegalne wprowadzenie na obszar celny Wspólnoty Europejskiej, 80 tys. paczek papierosów o wartości ponad 1,1 mln zł. Decyzją Sadu Rejonowego w Białej Podlaskiej, wobec dwóch zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. W sprawie prowadzone są dalsze czynności, realizowane pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej.

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply