Spotkanie z uczniami w Terespolu

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Odpowiedzialność karna nieletnich to temat spotkań, jakie przeprowadził dzielnicowy terespolskiego komisariatu w Zespole Szkół nr 1 w Terespolu. Funkcjonariusz omówił zagadnienia dotyczące czynów karalnych oraz zachowania świadczące o demoralizacji.

Spotkania w szkołach to jeden z istotnych elementów pracy profilaktycznej Policji, która ma zapewnić bezpośredni kontakt dzieci i młodzieży z mundurowym oraz przeciwdziałać zjawiskom niepożądanym wśród osób nieletnich. Ostatnio dzielnicowy komisariatu w Terespolu spotkał się z uczniami Zespołu Szkół numer 1 w Terespolu.

Tematem przewodnim spotkania była odpowiedzialność karna nieletnich. Funkcjonariusz wyjaśniał uczniom najważniejsze pojęcia z Ustawy o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, wskazując podstawy prawne oraz instytucje, które zajmują się tą problematyką. Poruszył zagadnienia związane z przestępczością nieletnich, wskazał też najczęstsze przyczyny zjawiska demoralizacji wśród młodzieży podając przykłady takich zachowań.

Pogadanka była też doskonałą okazją, aby przypomnieć regulacje prawne dotyczące przestępstw narkotykowych, a także spożywania alkoholu i wyrobów tytoniowych. Ponadto w trakcie spotkania policjant przestrzegał młodzież przed podejmowaniem ryzykownych, nieprzemyślanych działań, które mogą mieć w przyszłości poważne konsekwencje prawne.

Policjant omówił również zagrożenia jakie mogą spotkać dzieci podczas nadchodzącej zimy, bezpiecznym poruszaniu się po drodze oraz zachowaniu zasady ograniczonego zaufania w kontaktach z osobami nieznajomymi.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply