Spotkanie robocze w sprawie Mieszkania plus

Dołącz do grupy na Telegramie

W środę 20 lutego w budynku Urzędu Miasta odbyło się spotkanie robocze w sprawie budowy lokali mieszkaniowych w ramach programu Mieszkanie Plus.

Burmistrz Miasta Terespol Pan Jacek Danieluk gościł Pana Jarosława Kowalczyka – Regionalnego Dyrektora Inwestycyjnego Polskiego Funduszu Rozwoju Nieruchomości. Celem spotkania było oszacowanie zapotrzebowania na ilość mieszkań mających powstać w ramach programu.

W tym celu Urząd Miasta przygotuje specjalne ankiety do wypełnienia przez wszystkich zainteresowanych wynajmem takiego mieszkania. Treść ankiety zostanie opublikowana w najbliższym czasie.

Przypomnijmy Miasto Terespol planuje wybudować około 60 mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus o czym pisaliśmy na łamach naszego portalu na początku tygodnia.

Aktualizacja

Planowana budowa mieszkań z programu Mieszkanie Plus

7 Komentarzy

 1. ok, pod warunkiem, że czynszu nie będzie opłacał urząd miejski tylko najemcy z własnych środków, oraz że nie będzie to okazja do osiedlenia cudzoziemców z Ukrainy, Azji czy Czeczenii.

  • Dokładnie zakaz możliwości wynajmu mieszkań przez beneficjentów programu 500 plus tylko pracujące rodziny wykazujące dochód. Panie Burmistrzu proszę to ująć w swoich planach w innym wypadku będziemy mieli pięknie zdemolowany blok i zapuszczoną dzielnicę podejrzanymi typami

 2. Już widzę jak to się skończy : Pan dobry Burmistrz da mieszkanie bo ja biedna dużo dzieci mąż pije ciężko wyżyć od pierwszego do pierwszego jak będą pieniążki to zapłacę czynsz ale narazie ciężko oj ciężko.
  A później dyskoteka, dzieci puszczone same sobie, na osiedlu wesoło i co chwila nowi goście w pięknym mieszkanku za Państwowe pieniądze.

  Burmistrzu nie daj im się !!!!!!!!!!!! To ma być osiedle na poziomie a nie meta !!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. W mojej ocenie istnieje duże niebezpieczeństwo osiedlenia się w mieszkaniach stypendystów programu 500 PLUS. Stracą na tym wszyscy a przede wszystkim osoby najbardziej potrzebujące takiego mieszkania. Jest wiele rodzin w Terespolu, które pewnie z chęcią skorzystają z wynajmu takiego mieszkania jednak perspektywa sąsiedztwa z opisanymi powyżej ludźmi całkowicie zniechęci ich z takiego pomysłu.
  Należy przyjąć jasne kryteria takiego wynajmu, żadnej ulgi, odpuszczania wnoszenia opłat czynszowych, potwierdzenie zatrudnienia itp.

 4. apel do użytkowników terespol.net o podawanie kryteriów, według których należy przydzielać mieszkania, wybudowane w ramach programu Mieszkanie Plus. Po zakończeniu ankiety i zebraniu propozycji zobowiązuję się do utworzenia na stronie petycjeonline.com petycji do p. burmistrza.
  Ponieważ mają być wydane nasze pieniądze, chcemy mieć decydujący wpływ na sposób rozdziału mieszkań. Moje propozycje (pod rozwagę, mogą być zmieniane i poprawiane ;-))
  – obywatelstwo polskie co najmniej jednego z małżonków, osoby spoza UE z prawem pobytu wykluczeni,
  – co najmniej jedno z małżonków powinno posiadać (ostatnie 18 miesięcy) stałe zatrudnienie
  – żadne z małżonków nie może być zatrudnione w UM
  – co najmniej dwójka niepełnoletnich dzieci,
  – dochód na członka rodziny nie przekraczający poziomu … (suma do ustalenia)
  To na początek. Jeśli będą propozycje, powstanie petycja i zostanie przedstawiona p. burmistrzowi. Proszę o przemyślane opinie.

  • wszystko to jednak VOX POPULI – co z tego wyjdzie okaże się na końcu kadencji Pana Burmistrza –

   • „co z tego wyjdzie okaże się na końcu kadencji” – oczywiście, można i tak. Taka postawa skutkuje wyłącznie tym, że sami odbieramy sobie prawo do narzekania.

1 Trackback / Pingback

 1. Mieszkanie Plus - uwagi mieszkańców - Terespol.net

Leave a Reply