Rewitalizacja obszaru Konowicy

Dołącz do grupy na Telegramie

Złożony przez Urząd Miasta w Terespolu wniosek „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu” otrzymał pozytywną ocenę Marszałka Województwa Lubelskiego a tym samym projekt zostanie wsparty dofinansowaniem w kwocie ponad 6 milionów złotych na realizację.

Aktualnie w UM przygotowywana jest dokumentacja do wykonania robót budowlanych, które zaplanowane są na lato 2019 roku. Całkowity koszt projektu wynosi 7,8 miliona złotych.

W najnowszym Biuletynie Informacyjnym Miasta Terespol czytamy:

W ramach projektu planowane jest wykonanie dojazdowych, budowa ciągów pieszo rowerowych i budowa parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą i siłowniami na świeżym powietrzu. Całość terenu zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring. Odmulone zostaną zbiorniki wodne i wybudowany pomost widokowy. Nad brzegiem wody wybudowany zostanie punkt widokowy, który będzie mógł być wykorzystany jako amfiteatr.

Na terenie stadionu miejskiego, planowany jest remont budynku po byłym hotelu, znajdować się tam będzie sala konferencyjna, pracowania muzyczna, plastyczna, tkacka i mała kawiarenka. Wybudowany zostanie plac zabaw, skatepark z miejsce do ćwiczeń siłowych. Odnowiony zostanie kort tenisowy i zmienione ogrodzenie na stadionie.

Biuletyn Informacyjny Miasta Terespol numer 3/2018

A jak wygląda teren Konowicy, który w najbliższym czasie zostanie poddany rewitalizacji na poniższych zdjęciach. Stan na koniec grudnia 2018 roku.

4 Komentarze

  1. obszar mocno zdegradowany i zniszczony widać to na fotografiach. Trzymam kciuki aby to się udało. Terespolska młodzież szczególnie late najczęściej gromadzi się na stadionie więc będzie to niewątpliwie miejsce spotkań i rekracjii

  2. A co z drugim jeziorkiem 100 metrów dalej? Tam też byłoby ładnie, kiedyś było tam nawet kąpielisko przez jakiś czas.

1 Trackback / Pingback

  1. Budżet Miasta 2019. Terespol z 8 milionami na inwestycje. - Terespol.net

Leave a Reply