Rekordowy przemyt w Koroszczynie

Dołącz do grupy na Telegramie
http://www.lubelskie.kas.gov.pl

Przemyt ponad 158 tys. paczek papierosów udaremnili funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej z przejścia granicznego w Koroszczynie. To największy w tym roku przemyt papierosów na granicy w województwie lubelskim.  

15 września br. funkcjonariusze Oddziału Celnego w Koroszczynie, po uprzednim przeskanowaniu na urządzeniu rentgenowskim, poddali szczegółowiej rewizji wjeżdżający z Białorusi do Polski samochód ciężarowy.  

W specjalnych skrytkach pomiędzy przewożonym towarem (drewno opałowe) ukryte były olbrzymie ilości papierosów bez polskich znaków akcyzy.  W sumie funkcjonariusze ujawnili ponad 158 tys. paczek wyrobów tytoniowych o wartości rynkowej ponad 2,2 mln zł.  Zarówno papierosy, jak i ciągnik siodłowy wraz z naczepą, zostały zatrzymane do dalszego postępowania.   

To największy w tym roku przemyt papierosów udaremniony na granicy w województwie lubelskim i jeden z większych na terenie Polski.  Sprawę prowadzi Lubelski Urząd Celno–Skarbowy pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Białej Podlaskiej. 

źródło: http://www.lubelskie.kas.gov.pl

1 Komentarz

Leave a Reply