Przetarg na rozbudowę stacji kolejowej Terespol- Brześć

Dołącz do grupy na Telegramie

2 stycznia Polskie Linie Kolejowe ogłosiły przetarg na zaprojektowanie rozbudowy torów na kolejowym przejściu granicznym Terespol – Brześć. Szacowna wartość opracowanej dokumentacji wynosi 5 milionów złotych netto.

Rozbudowa związana jest z rosnącą liczbą przewozów realizowanych przez kolejowe przejście w Terespolu oraz rosnące znaczenie wymiany handlowej pomiędzy Europą a Azją. Polskie Linie Kolejowe jako jednym z priorytetów wyznaczyło zwiększenie przepustowości na trasie Moskwa – Mińsk – Warszawa – Berlin.

W oficjalnym komunikacie PLK czytamy:

W ramach ogłoszonego zamówienia wykonawca przygotuje dokumentację projektową. Będą też pozyskane wszystkie decyzje administracyjne do rozbudowy stacji granicznej Terespol o 10 szerokich torów, tj. o szerokości 1520 mm i dopuszczalnym nacisku 25t/oś. Rozbudowany układ szerokotorowy usprawni kontrolę celno-graniczną. Prace nad przygotowaniem projektu rozpoczną się w 2019 r. i zakończą w 2022 r. Zadanie zostanie sfinansowane ze środków własnych spółki. Nowe tory będą mogły przyjąć większą liczbę składów towarowych wjeżdżających do i z Białorusi, przyczyniając się do zwiększenia wymiany handlowej między Polską a Białorusią.

https://www.plk-sa.pl/biuro-prasowe/informacje-prasowe/plk-zwieksza-potencjal-przeladunkowy-stacji-terespol-4055/

1 Trackback / Pingback

  1. Czy w Terespolu powstanie wiadukt ? - Terespol.net

Leave a Reply