Przełamanie Twierdzy. Granica w kryzysie

Dołącz do grupy na Telegramie

Od 1 września, czekali kibice Twierdzy Kobylany na kolejne zwycięstwo swojej drużyny w rozgrywkach ligowych. Ta sztuka udała się przeciwko SRG Sławatycze. Dużo gorzej wiedzie się Granicy Terespol, która musi pogodzić się z kolejną porażką i pogłębiającym się kryzysem.

Mecz Granicy z Bór Dąbie był idealną okazją do zdobycia kompletu punktów. Goście to beniaminek okręgówki, który podobnie jak Granica plasuje się w dolnej części tabeli. Mimo to zawodnicy Granicy nie potrafili wykorzystać atutu własnego boiska i pokonać bramkarza rywali. Goście przez cały przebieg spotkania mądrze bronili się przed atakami gospodarzy, wyprowadzając groźne ataki. Zawodnicy Granicy popisywali się wyjątkową nieskutecznością w sytuacjach bramkowych. To, co nie udało się gospodarzom, powiodło się gościom w drugiej części spotkania po fatalnym błędzie obrońcy Granicy. Mimo wzmożonych ataków Granicy w końcówce spotkania wynik nie uległ zmianie i kolejna porażka z niżej notowanym rywalem stała się faktem.

Po tej kolejce spotkań Granica niezmiennie z 7 punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ustępując jedynie Kujawiakowi Stanin. Liderem pozostaje Lutnia Piszczac, która umocniła się na szczycie po zwycięstwie nad Unią Krzywda aż 7:0.

Wyniki 11 kolejki bialskiej okręgówki:

ŁKS Łazy 0-8Bad Boys Zastawie 
Lutnia Piszczac 7-0Unia Krzywda 
LKS Milanów 2-0Sokół Adamów 
Kujawiak Stanin 0-1Tytan Wisznice 
Grom Kąkolewnica 1-1Orzeł Czemierniki 
Granica Terespol 0-1Bór Dąbie 
Unia Żabików 2-1Bizon Jeleniec 

Tabela okręgówki:

90minut.pl

Zdecydowanie w odmiennych nastrojach ligową kolejkę zakończyli zawodnicy Twierdzy Kobylany. Zwycięstwo 2:0 z SRG Sławatycze pozwoliło Twierdzy na awans o jedną pozycję w ligowej tabeli, kosztem zawodników ze Sławatycz. Zwycięskie bramki dla Twierdzy zdobyli Sebastian Śreniawski oraz Hubert Grzmiel.

Liderem rozgrywek pozostaje LZS Dobryń z przewagą 8 punktów nad SPLGMP Rogoźnica.

Komplet wyników 9 kolejki:

Niwa Łomazy 2-0Agrosport Leśna Podlaska 
Twierdza Kobylany 2-0SRG Sławatycze 
Krzna Rzeczyca 6-0LZS Sielczyk (Biała Podlaska) 
Janowia Janów Podlaski 2-2SPLGMP Rogoźnica 
LZS Dobryń 4-1Az-Bud Komarówka Podlaska 
Dąb Dębowa Kłoda 1-2Victoria Parczew 

Tabela A-klasy:

90minut.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply