Promowali zasady bezpieczeństwa

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Policjanci terespolskiego komisariatu odwiedzili uczniów Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Terespolu. Tematyką spotkania było bezpieczeństwo podczas zbliżających się wakacji. Przy dźwiękach gitary uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób zadbać o nie podczas letniego wypoczynku. Na zakończenie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Wakacje już tuż, tuż… policjanci bialskiej jednostki dbają by były one bezpieczne. Mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą przygotowując ich do zbliżającego się wypoczynku. Przed weekendem Komendant Komisariatu w Terespolu mł. insp. Krzysztof Gdula wraz z funkcjonariuszami komisariatu spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Publicznych numer  1.

W trakcie spotkania policjanci przybliżyli dzieciom główne zasady bezpieczeństwa. Nie zabrakło informacji o bezpieczeństwie w domu czy w podróży oraz zasadach postępowania podczas kontaktów z nieznajomymi. Mundurowi przypomnieli także numery alarmowe służb ratunkowych. Wszystko działo się przy dźwiękach gitary wśród radosnych uśmiechów najmłodszych.

KMP Biała Podlaska

Funkcjonariusze omówili również zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, przypominając o przepisach obowiązujących rowerzystów i pieszych. Wiele uwagi poświęcili też  obowiązku noszenia elementów odblaskowych, podkreślając jak istotne jest używanie ich po zmroku.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały elementy odblaskowe wręczone przez dyrektora szkoły i policjantów.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply