Policjant odznaczony orderem „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Aspirant sztabowy Waldemar Okseniuk z terespolskiego komisariatu odebrał państwowe odznaczenie „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. Jest to ministerialna odznaka nadawana od 2005 roku honorowym dawcom krwi w uznaniu ich wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Funkcjonariusz oddał już ponad 34 litry krwi.

O tym, że policjanci chętnie oddają krew nie trzeba nikogo przekonywać. Niejednokrotnie funkcjonariusze włączają się w te szlachetne akcje. Aspirant sztabowy Waldemar Okseniuk dyżurny Komisariatu Policji w Terespolu z honorowym krwiodawstwem związany jest już od 30 lat.

Teraz funkcjonariusz uhonorowany został ministerialnym orderem „Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To niezwykle ważne i prestiżowe odznaczenie nadawane honorowym dawcom krwi w uznaniu wybitnych zasług na rzecz ratowania ludzkiego życia i zdrowia oraz aktywnej działalności w ruchu honorowego krwiodawstwa. Odznakę mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości ilość innych jej składników.

KMP Biała Podlaska

Policjant oddał już ponad 34 litry krwi. W minionych latach trzykrotnie był honorowany odznaczeniami Honorowego Dawcy Krwi – III, II i I stopnia.

Naszemu koledze serdecznie gratulujemy i życzymy co najmniej 100 lat życia oraz 100 litrów oddanej oddanej honorowo krwi.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply