Podsumowanie zrzutki

Dołącz do grupy na Telegramie

Jak informowaliśmy na początku czerwca, Paweł Reducha rozpoczął, na portalu crowdfundingowym zrzutka.pl, zbiórkę pieniędzy na rozbudowę amatorskiej stacji meteorologicznej pn. ,,Mrozowisko Neple”. Po zakończeniu zbiórki organizator na swoim profilu na portalu Facebook opublikował podsumowanie akcji.

Niestety, nie udało się osiągnąć ambitnego celu dwóch tysięcy złotych, ale zebrana kwota 1 338 złotych w pełni satysfakcjonuje młodego meteorologa. Dzięki pomocy 55 osób Mrozowisko wzbogaci się o następujące przyrządy pomiarowe: elektroniczną stację meteorologiczną oraz czytnik USB umożliwiający automatyczne tworzenie wykresów zmian w temperaturze gruntu. Oprócz sprzętu pomiarowego ustawiony zostanie sześciometrowy maszt oraz zamontowany router Wi-Fi pozwalający na podgląd Mrozowiska w trybie On-Line. Sprzęt pomiarowy spełnia standardy określone przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Ostatnią inwestycją sfinansowaną ze środków zebranych przez internautów jest ogrodzenie wokół terenu stacji.

Gratulujemy Panu Pawłowi, a także wszystkim darczyńcom, bez których ta inwestycja nigdy by nie powstała. Dzięki tym ludziom dowiemy się więcej o zmianach klimatu Gminy Terespol, Polski a może nawet całej Europy.

1 Komentarz

Leave a Reply