Podlaskie akcenty na Narodowej Wystawie Rolniczej

Dołącz do grupy na Telegramie

Dobiegający końca rok 2018 był dla Polski szczególny, cały kraj świętował setną rocznicę odzyskania niepodległości. W ramach obchodów podjęto wiele różnych inicjatyw od małych i lokalnych po wielkie i ogólnopolskie.

Właśnie w ramach ogólnopolskich obchodów stulecie niepodległości w dniach 30 listopada-2 grudnia w Poznaniu, w hali Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Narodowa Wystawa Rolnicza. Wystawa zorganizowana przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi miała na celu pokazać historię przemian i osiągnięć polskiej wsi i rolnictwa w minionym stuleciu.

Na zaproszenie Polskiej Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Koło Aktywnych Kobiet z Łobaczewa Małego reprezentowało na Wystawie województwo Lubelskie. Panie z Koła zaprezentowały dania kuchni tatarskiej oraz kresowej: miody, ogórki terespolskie, kapustę kiszoną, olej lniany tłoczony na zimno, keczup z dyni, oraz chleb wiejski. Wśród przygotowanych potraw znalazły się także golasy z kaszy gryczanej z serem i kakory, które były nagrodzone prestiżową ogólnopolską nagrodą „Perła 2015” i „Perła 2018”.

Stoisko Koła z Gminy Terespol cieszyło się powodzeniem wśród zwiedzających. W piątek 30 listopada grupę z Łobaczewa odwiedził Prezydent RP Andrzej Duda zaś w sobotę Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jan Krzysztof Ardanowski.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply