Pociski artyleryjskie znalezione w Terespolu podczas prac ziemnych

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Pociski artyleryjskie oraz zapalniki zostały znalezione podczas prac ziemnych w Terespolu. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy znaleźli kolejne „pamiątki” pochodzące z okresu II wojny światowej. W czasie ich podjęcia niezbędna była ewakuacja okolicznych mieszkańców. Pamiętajmy, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne.

Wczoraj przed godziną 14.00 dyżurny terespolskiego komisariatu otrzymał informację o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych wykonywanych przy przebudowie jednego z parkingów osiedlowych w Terespolu. Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze terespolskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Dzisiaj saperzy sprawdzili miejsce ujawnienia niewybuchu jak też pobliski teren. Zabezpieczyli łącznie 5 pocisków artyleryjskich o wymiarach 76 mm i 37 mm oraz zapalniki od pocisków artyleryjskich pochodzące z okresu II wojny światowej. Na czas podjęcia niewybuchów niezbędna była ewakuacja mieszkańców dwóch bloków. W tych działaniach policjantów wspierali funkcjonariusze Straży Granicznej oraz żołnierze WOT.

  • KMP Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply