Pilne! Skażona woda w Gminie Terespol

Dołącz do grupy na Telegramie

W Urzędzie Gminy zebrał się sztab kryzysowy w sprawie wody w gm. Terespol, który podejmie decyzję m.in. o dostarczaniu wody do mieszkańców.

Przypominamy, że woda z kranu może być używana tylko do celów sanitarno-higienicznych (spłukiwanie toalet), ponieważ Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny wykrył bakterie grupy coli.

Woda butelkowana będzie wydawana w Straży Pożarnej dla mieszkańców Małaszewicz od godziny 13-14

Około godz. 12 z Lublina przyjedzie transport wody butelkowanej, która będzie dostarczana do świetlic. Więcej inf.  u Sołtysów

W ZWIĄZKU Z KOMUNIKATEM PAŃSTWOWEGO POWIATOWEGO INSPEKTORA SANITARNEGO
W BIAŁEJ PODLASKIEJ
W SPRAWIE
BRAKU PRZYDATNOŚCI WODY DO SPOŻYCIA
INFORMUJĘ,
IŻ OD DNIA 23 LISTOPADA 2018 ROKU
BĘDZIE DOSTARCZANA WODA BUTELKOWANA DO POSZCZEGÓLNYCH MIEJSCOWOŚCI.
SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE U SOŁTYSÓW
WÓJT GMINY TERESPOL

WODA Z UJĘCIA W KOROSZCZYNIE NIE NADAJE SIĘ DO SPOŻYCIA PRZEZ LUDZI! Wykryto w niej bakterie typu coli.

Wodociąg w Koroszczynie zaopatruje mieszkańców następujących miejscowości: Bohukały, Dobratycze-Kolonia, Kobylany, Kołpin-Ogrodniki, Koroszczyn, Krzyczew, Kukuryki, Kuzawka, Lebiedziew, Lechuty Duże, Lechuty Małe, Łęgi, Łobaczew Duży, ŁobaczewMały, Małaszewicze, Małaszewicze Duże, Małaszewicze Małe, Michalków, Murawiec, Neple, Podolanka, Polatycze, Samowicze, Starzynka, Zastawek, Żuki, Dobratycze, Kopytów, Kopytów-Kolonia, Kolanówka, Wólka Dobryńska.

 

 

4 Komentarze

  1. Dlaczego do godziny 15:45 mieszkańcy nie zostali powiadomieni w sposób analogowy? Co z osobami wykluczonymi cyfrowo? Dlaczego nie wykorzystano Bezpłatnego Systemu Informowania i Ostrzegania SMS używanego w Gminie?

  2. Dokładnie czas pobrania próbek I badań to chyba nie 2 tygodnie….
    Dlaczego od 14.32 nie było alarmu, przekazania informacji. Niektórzy mieszkańcy nic nie wiedzieli do godziny 19-20….

  3. kto odpowiada za taki stan rzeczy ? kto igrał z naszym życiem i jak został ukarany aby na przyszłość nie było takiej sytuacji ?

Leave a Reply