Papierosy zamiast podłogi czyli MORT na tropie papierosów

Dołącz do grupy na Telegramie
www.lubelskie.kas.gov.pl

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej w Koroszczynie udaremnili przemyt blisko 15 tys. paczek papierosów. Wartość rynkowa zabezpieczonych papierosów to ponad 200 tys. złotych. W ujawnieniu pomógł pies służbowy o imieniu MORT.  

Podczas rutynowej kontroli w Oddziale Celnym w Koroszczynie pies Służby Celno-Skarbowej – MORT – oznaczył jeden z pojazdów ciężarowych wjeżdżających z Białorusi do Polski.  W wyniku tego wskazania pojazd został przeskanowany urządzeniem RTG. Obraz wzbudził podejrzenia funkcjonariuszy Oddziału Celnego w Koroszczynie, którzy podjęli decyzje o przeprowadzeniu szczegółowej rewizji pojazdu.

Jak się okazało zarówno nos MORTA jak i urządzenie RTG zadziałały wzorowo. Cała podłoga naczepy, którą przewożony był ładunek pustaków, wyłożona była papierosami bez polskich znaków akcyzy.  Łącznie ujawniono 14 820 paczek o wartości rynkowej ponad 200 tys. zł.  

www.lubelskie.kas.gov.pl

Kierujący pojazdem – 43-letni obywatel Białorusi – przyznał się do próby przemytu jednocześnie odmawiając złożenia wyjaśnień.  Ujawnione papierosy zostały zajęte i trafiły do magazynu depozytowego. 

źródło: www.lubelskie.kas.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply