Papierosy w lokomotywie

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Nie powiodła się próba przemytu papierosów w skrytkach konstrukcyjnych lokomotywy. Kontrabanda została zabezpieczona przez funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie i lubelskiej KAS, zaś maszynista, który ukrył nielegalny towar został ukarany wysoką karą finansową.

Funkcjonariusze z NOSG oraz Oddziału Celnego w Terespolu udaremnili kolejny w ostatnich dniach przemyt nielegalnych papierosów ukrytych w skrytkach konstrukcyjnych lokomotywy.

Do zdarzenia doszło 13 maja br. Szczegółowej kontroli poddano lokomotywę pociągu towarowego relacji Brześć – Kobylany. Nielegalne wyroby ukryte były w skrytkach konstrukcyjnych przy chłodnicach lokomotywy. Miejsce i sposób ukrycia papierosów wskazywały, że za przemytem może stać osoba z obsługi pociągu. I tak też w tym przypadku było. Do próby przemytu przyznał się obywatel Białorusi, który był maszynistą pociągu.

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli 6000 sztuk nielegalnych papierosów. Maszynista został ukarany mandatem karnym w kwocie 5 200 zł.

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply