Papierosy pomiędzy głośnikami

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Pomimo pandemii i utrudnionych warunków służby, zewnętrzna granica Unii Europejskiej jest skutecznie chroniona. Nielegalnym towarem najczęściej zatrzymywanym przy próbach przemytu są papierosy, niejednokrotnie podrabiane. Ostatnio funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału SG w Chełmie i lubelskiej KAS udaremnili przemyt papierosów ukrytych w kontenerze ze sprzętem elektronicznym.

Funkcjonariusze Straży Granicznej z Terespola i Służby Celno-Skarbowej kontrolowali skład towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Zgodnie z dokumentami przewozowymi w kontenerach znajdował się sprzęt elektroniczny (m.in. kolumny głośnikowe). Tymczasem pomiędzy setkami kartonów z elektroniką funkcjonariusze znaleźli również pudła z papierosami bez polskich znaków akcyzy.

Na pierwszy rzut oka opakowania towarów legalnych i nielegalnych niczym specjalnym się nie różniły, i tylko „wprawne oko” mogło wychwycić, że coś jest nie tak.  Funkcjonariusze zdecydowali o szczegółowej rewizji całego kontenera. Przeprowadzono ją w Oddziale Celnym w Małaszewiczach. W sumie funkcjonariusze SG i KAS zabezpieczyli 20 753 paczki papierosów różnych marek o szacunkowej wartości rynkowej blisko 300 tys. złotych.

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Trwa ustalanie sprawców przemytu. Przesłuchany w sprawie maszynista pociągu nie przyznał się do nielegalnego towaru.  Papierosy trafiły do magazynu celno-skarbowego. Zostaną one zniszczone po orzeczeniu przez sąd ich przepadku na rzecz skarbu państwa.

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply