Otwarcie przejazdu w Terespolu

Dołącz do grupy na Telegramie

14 stycznia na wniosek Burmistrza odbyło się spotkanie Komisji roboczej w sprawie tymczasowego otwarcia przejazdu kolejowo-drogowego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 698 ul. Wojska Polskiego w Terespolu.

Komisja, w której skład weszli przedstawiciele Trakcja S.A., PKP PLK, Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie oraz Inżynier Nadzoru Drogowego, ustaliła co następuje:

  • W związku z obecną sytuacją zamknięcia przejazdu kolejowo – drogowego w ciągu ul. Wojska Polskiego w Terespolu przedstawiciele Wykonawcy Trakcja S.A. zobowiązali się do pokrycia drogi oraz skrzyżowania destruktem asfaltowym.
  • Zarząd Dróg Wojewódzkich wyraził pozytywną opinię na takie rozwiązanie pod warunkiem bieżącego utrzymywania i naprawiania przez Wykonawcę ubytków powstałych w trakcie użytkowania drogi.
  • Wykonawca Trakcja S.A. zadeklarował, że po akceptacji czasowej organizacji ruchu oraz wykonaniu robót przejazd kolejowo – drogowy zostanie otwarty.
  • Gmina Miasto Terespol akceptuje przedstawioną propozycję wykonania robót.
  • Wykonawca zobowiązał się do niezwłocznego rozpoczęcia prac. 

Rogatki na przejeździe kolejowym mają zostać otwarte do końca stycznia 2022 roku. Informuję, że decyzję o otwarciu przejazdu podejmie wykonawca – firma Trakcja S.A.

Dodatkowo zaznaczam, że właścicielem i inwestorem są Polskie Linie Kolejowe, a wykonawcą robót jest firma Trakcja S.A.  

Obecne rozwiązanie jest sytuacją tymczasową. Po poprawieniu się warunków atmosferycznych przejazd zostanie ponownie zamknięty na czas wykonania ostatecznej nawierzchni (na około 10 dni)

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply