Ogłoszono przetarg na rewitalizację obszaru Konowicy

Dołącz do grupy na Telegramie

5 lipca 2019 roku został ogłoszony przetarg na realizację projektu „Rewitalizacja zdegradowanego obszaru Konowicy w Terespolu”.

Projektu dofinansowanego ze środków  Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Przetarg został podzielony na dwie części zamówienia obejmujący:

  • Część 1 zamówienia – Przebudowa budynku przy ulicy Wojska Polskiego 217 wraz ze zmianą przeznaczenia na Centrum Kultury i Rekreacji w Terespolu
  • Część 2 zamówienia – Zagospodarowanie terenu Konowicy

Zakres projektu obejmuje zagospodarowanie terenów za stadionem wokół zbiorników wodnych Konowicy i nadanie im funkcji rekreacyjnych. W ramach projektu planowane jest wykonanie dróg dojazdowych, budowa ciągów pieszo rowerowych i parkingów wraz z infrastrukturą towarzyszącą i siłowniami na świeżym powietrzu, całość terenu zostanie oświetlona i wyposażona w monitoring.  Odmulone zostaną zbiorniki wodne, wybudowany zostanie pomost i punk widokowy, który będzie mógł być wykorzystywany, jako amfiteatr.

Na terenie stadionu miejskiego planowany jest remont budynku po byłym hotelu, znajdować się tam będzie sala konferencyjna, pracownie: muzyczna, plastyczna, tkacka i mała kawiarenka. Wybudowany zostanie plac zabaw, skatepark z miejscem do ćwiczeń siłowych. Odnowiony zostanie kort tenisowy i zmienione ogrodzenia na stadionie. Ponadto w ramach projektu dla poprawy bezpieczeństwa w mieście wybudowany zostanie monitoring miejski na terenie całego miasta. Partnerem projektu jest firma BARD – Agnieszki Drab, które w ramach umowy partnerskiej zamontuje monitoring z budynku restauracji przy ul Wojska Polskiego  132. 

https://terespol.pl/aktualnosci-i-wydarzenia/przetarg-na-rewitalizacje-konowicy-ogloszony-

Całkowity koszt inwestycji to 7 795 499, 63 mln zł w tym dofinansowanie 6 032 949, 30 mln.

Wszystkie informacje dotyczące przetargu znajdują się Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Terespol. Termin składania ofert mija 29.07.2019 do godziny 11:00.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply