Odzyskano poszukiwany w Polsce zestaw ciężarowy

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Na terenie drogowego przejścia granicznego w Kukurykach, funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej zatrzymali poszukiwany zestaw ciężarowy SCANIA – RIMO. W ubiegłym roku odzyskaliśmy różnego pojazdy oraz podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 16,5 mln zł.

Samochodem przekraczał granicę dziś w godzinach porannych, na kierunku wyjazdowym z kraju, 38 – letni obywatel Białorusi. Podczas prowadzonej kontroli granicznej, funkcjonariusze SG z Terespola ustalili, iż ciągnik siodłowy SCANIA oraz naczepa marki RIMO o łącznej wartości zestawu 95 tys. zł,  są poszukiwane jako utracone na terytorium Polski. W sprawie wszczęto postepowanie przygotowawcze, prowadzone pod kątem popełnienia czynu paserstwa. Kierowca został zatrzymany i przekazany do dalszych czynności wraz z poszukiwanym zestawem ciężarowym funkcjonariuszom Policji.

W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) oraz podzespoły samochodowe pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 16,5 mln zł.

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply