Odpowie za kradzież elementów trakcji kolejowej

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Kryminalni z terespolskiego komisariatu ustalili sprawcę kradzieży stalowych konstrukcji torów. Policjanci zatrzymali podejrzanego o ten czyn 31-latka oraz odzyskali większość skradzionych elementów. „Amator cudzego mienia” usłyszał już zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Kryminalni z komisariatu w Terespolu realizując czynności służbowe ustalili, że mieszkaniec gminy Terespol podejrzewany jest o kradzież metalowych elementów trakcji kolejowej. Do zdarzenia doszło na początku tego tygodnia w miejscowości Małaszewicze i nie zostało ono jeszcze zgłoszone na Policję.

W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze potwierdzili posiadane informacje Większość skradzionych elementów ujawnili w samochodzie należącym do podejrzewanego o ten czyn 31-letniego mieszkańca gminy Terespol. Mężczyzna pozostawił auto nieopodal miejsca zdarzenia.

Policjanci zabezpieczyli skradzione przedmioty, natomiast 31-latek został zatrzymany do wyjaśnienia. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że skradzione elementy zamierzał sprzedać na złom, jednak nie zdążył tego zrobić, gdyż wcześniej odwiedzili go mundurowi.

Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. 

  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
  • KMP Biała Podlaska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply