Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości w Terespolu

Dołącz do grupy na Telegramie

Przed nami uroczystości związane ze 100 – leciem odzyskania Niepodległości. Miasto Terespol przygotowało dwudniowy program obchodów, który rozpocznie się w sobotę 10 listopada w Liceum Akademickim.

Uroczystości zainauguruje o godzinie 17:00 okolicznościowy referat historyczny, po którym nastąpi wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych z zespołem Śpiewaczym „ECHO Podlasia” oraz chórem Corda Vox. Całość zakończy o godzinie 18:30 koncert Wolność jest w Nas.

Durgi dzień to rozpoczęcie oficjalnych obchodów, których początkiem będzie uroczysta msza święta w kościele pw. Świętej Trójcy. Po mszy nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej 100-leciu Odzyskania Niepodległości oraz tradycyjne już w naszym mieście złożenie wieńców pod pomnikiem Niepodległości i 300-lecia Terespola. Przy ulicy Wojska Polskiego zostanie odsłonięty kamień poświęcony generałowi Wojska Polskiego Franciszka Krajowskiego. Generał Krajowski był z pochodzenia terespolaninem jednym z dowódców podczas I- Wojny Światowej oraz bohaterem wojny polsko-bolszewickiej.

Po uroczystym odsłonięciu uroczystości przeniosą się do Prochowni, w której nastąpi otwarcie wystawy o generale Franciszku Krajowskim. Zostanie wygłoszony również okolicznościowy referat historyczny oraz rozdanie pamiątkowych folderów i warsztaty z tworzenia kotylionów. Całość dwudniowych obchodów zakończy się o godzinie 18:30 w Galerii Smaków pokazem historycznego filmu fabularnego „Ciosy”.

Zapraszamy wszystkim mieszkańców miasta do czynnego udziału w tych wyjątkowym święcie jakim niewątpliwie jest setna rocznica odzyskania Niepodległości.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply