Obchody 100-lecia odzyskania Niepodległości w Gminie Terespol

Dołącz do grupy na Telegramie

Gmina Terespol przygotowała program obchodów 100-lecia odzyskania Niepodległości. Uroczystości rozpoczną się 11 listopada o godzinie 12:00 uroczystą mszą świętą w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Kobylanach. Następnie nastąpi uroczysty przemarsz pod pomnik upamiętniający Bitwę pod Kobylanami gdzie zostaną złożone wieńce.

Punktem kulminacyjny będzie rekonstrukcja Bitwy pod Kobylanami rozpoczynająca się o godzinie 14:00. Następnie rozpocznie się Piknik Niepodległościowy połączony z pokazem teatru ognia. Całość zakończy o godzinie 16:30 widowisko muzyczno-teatralne grupy „Białe Anioły” w sali konferencyjnej Urzędu Gminy

Warto wiedzieć, że oficjalne obchody rocznicy organizowane przez Urząd Gminy Terespol nie będą jedyną inicjatywą w gminie, równolegle odbędą się wydarzenia organizowane oddolnie przez mieszkańców.

W świetlicy wiejskiej w Małaszewiczach 7 listopada b.r. o godz. 1800 rozpocznie się Wieczorek Patriotyczny. Uczestnicy będą mogli usłyszeć wiązankę najpiękniejszych polskich pieśni patriotycznych w wykonaniu artystów chórów: Corda Vox z Terespola oraz Klubu Seniora ,,Złoty Wiek” z Małaszewicz. Oprócz wrażeń duchowych mieszkanki wsi zadbały o strawę dla ciała w postaci słodkiego poczęstunku.

Jak mogliśmy zauważyć cały rok 2018 upływa nam pod znakiem wielkiej rocznicy. Punktem kulminacyjnym obchodów jest południe 11 listopada. Wypada więc przyłączyć się do apelu Prezydenta RP aby w ten szczególny dzień w ramach akcji ,,Niepodległa do hymnu” wszyscy Polacy odśpiewali Mazurka Dąbrowskiego. Pamiętajmy o tej inicjatywie i wyjdźmy w tym szczególnym dniu na ulice naszych wsi, aby pokazać dumę z tego że jesteśmy Polakami!

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply