Obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej

Dołącz do grupy na Telegramie

12 i 13 września w Terespolu odbędą się obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Obchody zostały podzielone na dwa wydarzenia: Rekonstrukcja Bitwy: Kontrofensywa nad Bugiem 1920. Bitwa Pod Terespolem oraz Polak z Wyboru-Żołnierz z powołania.

W sobotę 12 września na terenie łąk przy ulicy Sportowej (za stadionem) odbędzie się rekonstrukcja bitwy, która rozegrała się na linii rzeki Bug podczas kontrofensywy wojsk polskich tuż po Bitwie Warszawskiej z 1920 r.

W niedzielę 13 września odbędzie się ważne dla mieszkańców Terespola i okolic wydarzenie organizowane wspólnie z 18 Dywizją Zmechanizowaną z Siedlec poświęcone postaci gen. Franciszka Krajowskiego.

Odsłonięta zostanie tablica oraz pomnik generała a miejskiemu skwerowi w centrum miasta zostanie nadane jego imię. Towarzyszyć temu będzie ekspozycja sprzętu wojskowego, a na scenie wystąpią cenieni artyści muzyczni.

Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu poszukuje również chętnych wolontariuszy – statystów do czynnego udziału w rekonstrukcji bitwy.

Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do MOK: tel. 507170018, 833752265, e-mail: mokterespol@wp.pl, poprzez portal Facebook lub osobiście w siedzibie MOK.

Program sobotnich uroczystości:

Program niedzielnych uroczystości:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply