Nowe laptopy trafią do terespolskich dzieci

Dołącz do grupy na Telegramie
https://www.facebook.com/jacek.danieluk.94

Obecna sytuacja związana z rozprzestrzeniającym się wirusem COVID-19 a co za tym idzie zamknięcie szkół, spowodowała konieczność kształcenia zdalnego. Jednak nie wszystkie dzieci posiadają komputer, aby kontynuować naukę w domu.

Jak informuje na swoim profilu społecznościowym Burmistrz Miasta Terespol Pan Jacek Danieluk, udało się pozyskać dodatkowe środki na zakup laptopów dla najbardziej potrzebujących.

Samorząd Miasta Terespol otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Cyfryzacji w wysokości 60.000 zł na zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizacji zdalnego kształcenia. Za otrzymaną kwotę udało się pozyskać 25 nowych laptopów.

Zakupione laptopy zostały przekazane dla Szkoły Podstawowej nr 1 w Terespolu. Dyrektor Szkoły zobowiązany został do przekazania otrzymanych laptopów dzieciom, które w obecnej sytuacji nie mają możliwości realizacji zdalnego kształcenia.

4 Komentarze

  1. redystrybucja od tych, którym chce się jeszcze coś robić, do tych, którzy wiedzą, że nie warto się wysilać. Państwo opiekuńcze zawsze znajdzie środki, żeby zadbać o elektorat (nie bez kozery podwyżki dla policjantów wyniosły ostatnio 700 zł). Kto oceniał, kim są ci najbardziej potrzebujący? Kto sprawdzi stan podarunków po roku użytkowania? Kto sprawdzi, jak są używane laptopy? Jaka będzie zdawalność matury, jeśli bez koronawirusa w Terespolu wynosiła ok. 60%?

Leave a Reply