Niewybuchy znalezione podczas prac ziemnych

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Niewybuchy granatów ręcznych oraz zapalniki z materiałem inicjującym znalezione zostały podczas prac ziemnych w miejscowości Łobaczew Mały. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy znaleźli kolejne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. Pamiętajmy, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

We wtorkowe popołudnie dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został o odnalezieniu przedmiotów przypominających niewybuchy. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych wykonywanych na jednej z posesji w miejscowości Łobaczew Mały.

Na miejsce natychmiast skierowany został funkcjonariusz Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego, który potwierdził zgłoszenie. Funkcjonariusze terespolskiego komisariatu zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Wczoraj saperzy sprawdzili miejsce ujawnienia niewybuchu jak też pobliski teren, zabezpieczając łącznie 20 sztuk granatów ręcznych oraz  68 sztuk zapalników z materiałem inicjującym pochodzące z okresu II wojny światowej.

  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
  • KMP Biała Podlaska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply