Niewybuch znaleziony w Terespolu

Dołącz do grupy na Telegramie
Komenda Miejska Policji Biała Podlaska

Przed weekendem mieszkaniec Terespola podczas spaceru zauważył przedmiot przypominający niewybuch. Jak się okazało, był to pocisk artyleryjski. 

Przed weekendem dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został o znalezieniu na terenie nieużytków rolnych w rejonie ulicy Wojska Polskiego w Terespolu przedmiotu przypominającego niewybuch. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Niebezpieczne znalezisko zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu  rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu. 

Okazało się wówczas, że zabezpieczony przedmiot  to  pocisk artyleryjski  kal. 76 mm prawdopodobnie z okresu II wojny światowej. Saperzy sprawdzili również pobliski teren ujawniając kolejny  pocisk artyleryjski.

To już kolejne niewybuchy znalezione w ostatnim czasie na terenie powiatu. Apelujemy o ostrożność. W przypadku odnalezienia przedmiotu przypominającego niewybuch pod żadnym pozorem nie wolno przenosić go, dotykać czy rozbrajać. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji. Mundurowi zabezpieczą teren i powiadomią saperów. Pamiętajmy, że bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów, a każda próba przemieszczania niewybuchu może skończyć się tragicznie. 

  • Komenda Miejska Policji Biała Podlaska
  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply