Niewybuch znaleziony w Lebiedziewie

Dołącz do grupy na Telegramie
http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Niewybuch granatu ręcznego z czasów II wojny światowej znaleziony został podczas prac ziemnych w m. Lebiedziew. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów. Mundurowi ostrzegają, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne. W przypadku odnalezienia niewybuchów należy jak najszybciej skontaktować się z najbliższą jednostką policji.

Przed weekendem dyżurny komisariatu policjanci w Terespolu otrzymał informację o odnalezieniu podczas prac ziemnych przedmiotu przypominającego niewybuch. Dyżurny natychmiast skierował na miejsce patrol policji, który  ustalił, że znaleziony przedmiot to granat ręczny pochodzący z czasów II wojny światowej.

Funkcjonariusze zabezpieczyli to miejsce przed dostępem dla osób postronnych, pilnując znalezisko do czasu przybycia patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, który zajął się neutralizacją niewybuchu. Policjanci przypominają, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne.

źródło: http://biala-podlaska.lubelska.policja.gov.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply