Niewybuch znaleziony podczas prac ziemnych

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Granatnik przeciwpancerny Panzerfaust znaleziony został podczas prac ziemnych w miejscowości Terespol. Mundurowi zabezpieczali teren do czasu przyjazdu saperów, którzy znaleźli kolejne „pamiątki” z okresu II wojny światowej. W czasie ich podjęcia niezbędna była ewakuacja mieszkańców. Pamiętajmy, że takie znaleziska mimo upływu lat w dalszym ciągu są bardzo niebezpieczne.

W minioną sobotę dyżurny terespolskiego komisariatu powiadomiony został o odnalezieniu przedmiotu przypominającego niewybuch. Do zdarzenia doszło podczas prac ziemnych wykonywanych na drodze osiedlowej w Terespolu.

Na miejsce natychmiast skierowani zostali funkcjonariusze terespolskiego komisariatu, którzy potwierdzili zgłoszenie. Policjanci zabezpieczali teren do czasu przyjazdu patrolu rozminowania z Jednostki Wojskowej w Chełmie, uniemożliwiając osobom postronnym dostęp do niewybuchu.

Wczoraj saperzy sprawdzili miejsce ujawnienia niewybuchu jak też pobliski teren. Okazało się wówczas, że zabezpieczony przedmiot  to granatnik przeciwpancerny Panzerfaust. Mundurowi ujawnili dodatkowo zapalnik od pocisku artyleryjskiego oraz łuski od pocisków artyleryjskich pochodzące z okresu II wojny światowej. Na czas podjęcia niewybuchu niezbędna była ewakuacja mieszkańców okolicznych bloków oraz domu jednorodzinnego.

  • komisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla
  • KMP Biała Podlaska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply