Nielegalne papierosy w tunelu pod wagonem – platformą

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Kolejny w ostatnich dniach przemyt papierosów ukrytych w pociągu towarowym udaremnili funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Ze skrytek wagonu funkcjonariusze wydobyli ponad tysiąc paczek wyrobów tytoniowych.

Tym razem nielegalne papierosy zza wschodniej granicy ukryte były w pociągu towarowym – w tunelu pod platformą. Znaleźli je funkcjonariusze z Placowki Straży Granicznej i Oddziału Celnego z Terespola. Funkcjonariusze obu służb kontrolowali skład towarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Oficjalnie wjeżdżały puste platformy towarowe. W skrytkach pod jedną z platform funkcjonariusze znaleźli dodatkowo 1 010 paczek papierosów, popularnych na Białorusi marek. Ich rynkowa wartość to ponad 14 tys. złotych.

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Ustalane są okoliczności zdarzenia. Przesłuchani zostali maszyniści składu. Mężczyźni nie przyznali się do przemytu. Papierosy trafiły do magazynu KAS. Jak wszystkie tego typu wyroby – niewiadomego składu i pochodzenia – zostaną zniszczone.  

nadbuzanski.strazgraniczna.pl

To kolejny w ostatnich dniach przypadek przemytu wyrobów akcyzowych udaremniony na granicy w Terespolu. Doświadczenie funkcjonariuszy pozwala znaleźć nielegalny towar, mimo że przemytnicy testują coraz to nowe miejsca i sposoby jego ukrywania.

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply