Nielegalne papierosy przewożone w oplu

Dołącz do grupy na Telegramie
KMP Biała Podlaska

Wczoraj policjanci z Terespola zabezpieczyli 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Nielegalny towar przewoził w swoim oplu 34-latek. Uszczuplenie Skarbu Państwa wyniosło w tym przypadku ponad 21 tysięcy złotych. Zgodnie z przepisami Kodeksu Karno-Skarbowego przestępstwo akcyzowe, zagrożone jest karą nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj po południu w miejscowości Kobylany policjanci z Terespola zatrzymali do kontroli osobowego opla. Z uzyskanych przez bialskich kryminalnych informacji wynikało, że siedzący za kółkiem 34-letni mieszkaniec Terespola, może przewozić kontrabandę. Podczas wspólnych działań z kryminalnymi jak też mundurowymi terespolskiego komisariatu,  funkcjonariusze potwierdzili tą informację.

Na tylnym siedzeniu mundurowi ujawnili 900 paczek papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Wartość uszczuplenia należności podatkowych na szkodę Skarbu Państwa wyniosła w tym przypadku ponad 21 tysięcy złotych. Nielegalny towar został skonfiskowany. Jego właściciel odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego. Zgodnie z obowiązującym prawem czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności do 3 lat, wysoką grzywną oraz przepadkiem nielegalnego towaru.

  • komisarz Barbara Salczyńska- Pyrchla
  • KMP Biała Podlaska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply