Niedzielna debata kandydatów na burmistrza – wideo

Dołącz do grupy na Telegramie

W dniu dzisiejszym 14 października o godzinie 18:00 rozpocznie się debata kandydatów na Burmistrza Miasta Terespol.

Udział w debacie zgłosili:

 • Jacek Danieluk
 • Piotr Skolimowski
 • Justyna Sowa

Debatę poprowadzi redakcja bp24.pl. Wszyscy zainteresowani zadaniem pytania dla kandydatów zapraszamy na oficjalny profil redakcji i udostępnionego przez nich wydarzenia. Pytania można wysyłać w wiadomości prywatnej lub w komentarzach pod wydarzeniem.

Link do relacji wideo udostępnimy w powyższym wpisie tu przed rozpoczęciem debaty.

 

 

Debata Terespolska

Opublikowany przez Biała24 – www.bp24.pl Niedziela, 14 października 2018

9 Komentarzy

 1. Gratulacje dla kandydatów, biorących udział w debacie. Czyżby nieobecność burmistrza wynikała z braku odwagi cywilnej, a może lekceważenia mieszkańców jako potencjalnych wyborów?

  • Znając życie to przed debatą każdy z kandydatów dostaje pytania jakie będą zadane, widząc ich poziom serio dziwisz się że nie wziął udziału? Bo ja na jego miejscu bym w tej żenującej debacie nie brał udziału….

 2. Co to było? debata? Śmiech na Sali – nie debata
  1) Prowadząca to chyba osoba z łapanki, problem z wysłowieniem się, nie wiedząca co i jak ma zrobić i jak to wszystko ma wyglądać.
  2) Sokoro było oświadczenie Burmistrza, to po co ta informacja że będzie w niej uczestniczył skoro oświadczył że nie będzie?
  3) Pani Justyna Sowa rozwaliła po części sama te liceum, a kreuje się na jego obrońcę.
  4) Pani Justyna Sowa wykorzystuje tzw. Kartę Nauczyciela według której nauczyciela dyplomowanego NIE MOŻNA ZWOLIĆ choćby był NAJGORSZYM nauczycielem na świecie, MUSI BYĆ ZATRUDNIONY przez miasto – bo to że nie ma uczniów to nie jego wina… – zna ktoś inne takie prawo w jakimkolwiek zawodzie???? Wyobraźcie sobie że nic nie robicie, albo nie robicie tego co obecny Szef wam każe a on nie może wam NIC ZROBIĆ – musi zatrudniać dalej takiego pracownika?
  5) Dlaczego młodzież nie chce iść do liceum właśnie przez takich nauczycieli jak Pani Justyna SOWA – to tu jest problem.
  6) Liceum akademickie to niestety ale jedyna opcja aby to uzdrowić. Skoro nauczyciele będący zatrudnieni w tym liceum wysyłają swoje dzieci do innych liceów tzn. że w tym liceum jest gorzej niż źle.
  7) Żłobek nie wiem na ile potrzebny obecnie, ale na plus dla Pana Piotra – myślę że jedna grupa na pewno się uzbiera pewnie po części również dla dzieci z gminy – to rzecz dla której dziwię się że w gminie jeszcze nikt tego nie utworzył – nie stać ich? Czy brak chętnych?
  8) Przedszkole to drugi plus dla Pana Piotra – na pewno trzeba je powiększyć lub zbudować drugie.
  9) Temat łączenia wodociągów to jest wręcz śmieszny. Możliwy do zrealizowania – i raczej nie trudny ale to rzecz obecnie mało ważna.
  10) Młodzieżowa rada miasta? A czy ktoś zabrania jej istnienia obecnie? – to raczej brak chętnych….
  11) Karta emeryta i rencisty – to porażka całkowita nawet jak mały sklep obniży cenę o 5% to i tak będzie drożej od biedronki. A apteki to sieciówki które w to nie wejdą bo maja swoje karty rabatowe. (duży minus dla Pana Piotra, chociaż chęci dobre pomysł skazany na porażkę).
  12) Niepełnosprawni- każde ułatwienie się przyda, ale czy miasto stać na taki ośrodek, bogata gmina się tego nie podjęła, a mamy pretensje do biednego miasta? Każdy by chciał ułatwić im życie ale to trzeba robić z głową i przemyśleć każdą decyzje.
  13) Nie porywajmy się z motyką na słońce. Pan Skolimowski mówi o rozbudowie/budowie przedszkola i żłobka (w jakimś stopniu na pewno potrzebne). To wszystko kosztuje i to nie mało. Żłobek + większe przedszkole to na pewno + 12.000 zł dla miasta dodatkowych kosztów miesięcznie ( 2 Panie tylko do żłobka po 3.000 zł brutto – czyli jakieś 2.300 zł na rękę – wątpię by znalazł się ktoś by za mniejszą kasę zmieniać pieluchy dla małych dzieci.) + dwie Panie do przedszkola. A gdzie jednorazowy koszt utworzenia żłobka pewnie ze 30.000-40.000 zł. Pamiętajmy że żłobek nie może być w szkole gdyż dzwonek na przerwę czy lekcję będzie dzieci budził ze snu i stresował. Więc to musi być oddzielny budynek którego utrzymanie też kosztuje (prąd + ogrzewanie + ciepła woda)
  14) Koszt WTZ nawet trudno oszacować ale zatrudnienie to min 5 osób po 3.000zl brutto to 15.000 zł miesięcznie, a gdzie koszt utrzymania lokalów i wyposażenia sal?
  15) I to wszystko przy obniżeniu podatków? Jakim cudem?
  16) Bardzo bym chciał żeby to powstało – ale myślę że to typowe gruszki na wierzbie…..

 3. No no brawa Terespol dla włodarza, który bal się przyjść na debatę bez wsparcia mieszkańców czytaj podstawionych krzykaczy, których na pewno będzie wielu na osobistej debacie Pana burmistrza👍A tak na marginesie to ciekawe dlaczego dopiero w piątek organizuje spotkanie..tak kilka godzin przed cisza wyborcza..

1 Trackback / Pingback

 1. Październik z terespol.net - Terespol.net

Leave a Reply