Nie dały się oszukać telefonicznym oszustom

Dołącz do grupy na Telegramie

Wczoraj trzy mieszkanki powiatu bialskiego wykazały się szczególną czujnością podczas telefonicznych rozmów z nieznajomymi. Sprawcy podając się za członków rodziny informowali o rzekomym wypadku drogowym i konieczności pokrycia strat finansowych. Rozsądne kobiety nie dały wiary ich słowom. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzeń oraz apelują o ostrożność w kontaktach z nieznajomymi.

Wczoraj dyżurny komisariatu w Terespolu powiadomiony został o próbie oszustwa. Z relacji zgłaszającej 74- letniej mieszkanki Terespola wynikało, że przed południem, na jej numer stacjonarny zadzwoniła kobieta, która podając się za członka rodziny poprosiła o pomoc finansową. Oświadczyła, że wspólnie z mężem spowodowali wypadek drogowy i teraz by uniknąć odpowiedzialności  potrzebują pieniędzy. Dodała, że drugim samochodem, podróżowała kobieta, która w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Z relacji rozmówczyni wynikało, że mąż poszkodowanej oczekuje zadośćuczynienia w kwocie niemal 80 tysięcy złotych. Zgłaszająca początkowo podała kwotę jaka dysponuje, jednak po chwili rozłączyła się.  Po tym skontaktowała się z członkami rodziny upewniając się, że nie uczestniczyli w wypadku. Wówczas o całym zdarzeniu powiadomiła stróżów prawa.

Telefony o podobnej treści odebrały wczoraj jeszcze dwie seniorki  83-letnia mieszkanka gminy Kodeń oraz 72 letnia mieszkanka Terespola. W pozostałych przypadkach sprawcy próbowali w ten sam sposób wyłudzić łącznie 90 tysięcy złotych. W żadnym przypadku im się to nie udało. Kobiety nie dały wiary oszustom. O podejrzanych rozmowach telefonicznych powiadomiły bialskich policjantów i członków rodziny. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelują o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi.

Pamiętajmy! Przebiegłość i pomysłowość oszustów jest nieograniczona. Apelujemy o ostrożność. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze. W razie zauważenia czegoś niepokojącego prosimy o pilny kontakt z Policją.

źródło: KMP Biała Podlaska

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply