Na granicy odzyskano poszukiwaną w Polsce naczepę

Dołącz do grupy na Telegramie
nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Rowery, motocykle, ciągniki rolnicze, kombajny czy maszyny budowlane, takie pojazdy obok skradzionych samochodów są również coraz częściej odzyskiwane podczas prowadzonych kontroli granicznych. Tym razem funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu udaremnili wywóz z Polski naczepy pochodzącej z przestępstwa.

Na drogowym przejściu granicznym w Kukurykach, na kierunku wyjazdowym z Polski, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali 42 – letniego obywatela Białorusi.  Kierowca samochodu ciężarowego usiłował wyprowadzić z Polski naczepę marki WIELTON o szacunkowej wartości 80 tys. zł. W czasie kontroli granicznej ustalono, iż w naczepa jest poszukiwana jako utracona na terytorium Polski.

W sprawie zostało wszczęte postępowanie przygotowawcze. Kierowcę oraz zestaw ciężarowy przekazano do dalszych czynności funkcjonariuszom Policji. W ubiegłym roku funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG, odzyskali różnego rodzaju pojazdy (samochody osobowe i ciężarowe, maszyny, rowery) oraz podzespoły pochodzące z przestępstwa o wartości ponad 16,5 mln zł.

źródło: nadbuzanski.strazgraniczna.pl

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply