Moc atrakcji w Święto Niepodległości

Dołącz do grupy na Telegramie

Wyjątkowo bogaty program uroczystości z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości przygotował Miejski Ośrodek Kultury w Terespolu. Przed nami 3 dni obchodów przepełnionych różnorodnymi atrakcjami.

Obchody rozpoczną się już 9 listopada, kiedy to na korcie ziemnym zostanie rozegrany I Otwarty Turniej Tenisa ziemnego w grze pojedynczej. Zawody zostaną rozegrane w hali sportowej MOK. Wszyscy chętni, którzy chcą spróbować swoich sił w turnieju, mogą zgłosić swój udział poprzez adres email: prometeusz89@wp.pl.

Drugi dzień (10 listopada) rozpocznie się w samo południe od Otwartego Turnieju Szachowego, który zostanie rozegrany w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Następnie od godziny 14:00 w Parku Miejskim zostanie rozegrana Gra Miejska „Znajdź Skarb Niepodległości”, organizowana przez Royal Rangers Terespol. Zakończenie dnia odbędzie się w restauracji Galeria Smaków, gdzie przewidziano debatę „Patriotyzm Dzisiaj”. Dzień zakończy się Potańcówką w klimacie muzycznym XX- lecia międzywojennego.

Ostatni dzień obchodów 11 listopada to oficjalne uroczystości, które rozpocznie uroczysta Msza Święta w Kościele Świętej Trójcy. Następnie pod pomnikiem Niepodległości i Nieznanego Żołnierza, odbędzie się złożenie wieńców oraz wystąpienia przybyłych gości.

O 11:45 rozpocznie się na dystansie 2 kilometrów – 1 Bieg Niepodległości. Obchody zakończą się w terespolskiej Prochowni Miejskiej, gdzie zostanie otwarta wystawa „Droga do Wolności”.

Organizatorami wydarzenia jest Burmistrz Miasta Terespol, Rada Miasta Terespol oraz Miejski Ośrodek Kultury.

Poniżej plakat z harmonogramem uroczystości:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Leave a Reply